Pewna wygrana szachistów Chrobrego w Wojewódzkim Finale „Złotej Wieży”!

Nie zawiedli szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w sobotę, 28 kwietnia wybrali się do Wągrowca na Wojewódzki Finał Turnieju o „Złotą Wieżę”.

Jest to bardzo popularna wśród miłośników „królewskiej gry” impreza, która rozgrywana jest już od 54 lat. Rywalizują w niej czteroosobowe drużyny (dwóch seniorów, junior do lat 18 i kobieta) należące do Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W wągrowieckim finale udział wzięło 12 ekip reprezentujących poszczególne wielkopolskie powiaty. Przedstawicielem naszego powiatu była drużyna LKS Chrobry Gniezno, która w 7-rundowym turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim (P 15′) odniosła komplet zwycięstw, gromadząc na swoim koncie 14 punktów. Drugie miejsce zajął zespół Piasta Śrem – 11 punktów, a trzecie UKS Kościelec – 10. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Łukasz Bardeli – 6,5, Wiesław Banach – 4,5 punktów, Szymon Banach – 5 punktów, Jagoda Gołek – 6 punktów. Teraz oczekiwać będziemy dobrych wieści z Olkusza, gdzie w dniach od 1-6 czerwca odbędzie się Finał Centralnego 54. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o „Złotą Wieżę”.

 

Nie zawiedli również gnieźnieńscy warcabiści, którzy gromadząc 12 punktów meczowych wywalczyli srebrne medale. Musieli oni uznać wyższość jedynie reprezentantów powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, którzy zdobyli 13 punktów. Trzecie miejsce, z dorobkiem 9 punktów, przypadło warcabistom z Kościana. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Zenon Wesołowski – 10, Marek Garjaciak – 7, Bartosz Rak – 8, Aleksandra Szturomska – 13 (pamiętajmy, że – inaczej niż u szachistów – w rywalizacji warcabistów za zwycięstwo otrzymuje się 2 punkty, a za remis 1 punkt).

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Wojewódzkiego Finału Turnieju szachowego o „Złotą Wieżę” – Wągrowiec 27.04.2012 r.

Szczegółowe Wyniki Wojewódzkiego Finału Turnieju warcabowego o ” Złotą Wieżę” – Wągrowiec 27.04.2012 r.

Zdjęcia z turnieju