Piątkowy „blitz” z udziałem litewskich gości

W piątek, 20 maja b.r. odbył się dziesiąty w tegorocznym cyklu Grand Prix Dyrektora MOK turniej szachów błyskawicznych. 

Zawody, które tym razem na starcie zgromadziły aż 26 uczestników – w tym pięcioro szachistów z litewskich Radviliskis – rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 podwójnych rund, tempem po 3’+2” na zawodnika. Zwycięstwo z dorobkiem 11,5 punktów odniósł Paweł Nawrocki, który wyprzedził Wiesława Banacha i Kestutisa Sakalauskisa – obaj po 10,5 punktów. Turniej sędziował Szymon Banach. Słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników przygotowała Agnieszka Kamińska. Następny „piątkowy” turniej (P 8’+3″) odbędzie się w piątek, 3 czerwca. Zapisy do 17.30. Pierwsza runda o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki X Turnieju Szachów Błyskawicznych P 3’+2″ o Puchar Dyrektora MOK – Gniezno, 20.05.2016 roku 

Klasyfikacja po 10 turniejach

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga