Pierwsi finaliści przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów

Znamy nazwiska trzech osób, którzy zapewnili sobie awans do przyszłorocznych rozgrywek Mistrzostw Polski Juniorów. W finale, w grupie chłopców do lat 16 zagrają: Krzysztof Raczyński, który na tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów w Szklarskiej Porębie zajął 9 miejsce i był jednocześnie trzeci wśród zawodników z rocznika 2001 oraz Jacek Miętkiewicz na podstawie posiadanego rankingu FIDE na dzień 01.10.2016 (ELO 1940). Prawo startu na podstawie rankingu FIDE w finale Mistrzostw Polski Juniorek do lat 16 uzyskała również Zuzanna Szeląg (ELO 1797).

Mamy nadzieję, że kolejne awanse wywalczą nasi juniorzy w Szczyrku, gdzie w dniach 6-12 listopada odbędą się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów.

Zobacz także:

Lista finalistów na stronie Polskiego Związku Szachowego

Komunikat Półfinałów Mistrzostw Polski – Szczyrk 2016