Piątkowe rozgrywki w MOK-u nabierają tempa

W piątek, 20 września b.r. odbył się trzynasty turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie 3’+2” dla zawodnika. W gronie 17 zawodników zwycięstwo z dorobkiem 10,5 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Pawła Nawrockiego – 9,5 punktów i Wiesława Banacha – 8 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Ewa Zamiar, która zgromadziła 4,5 punktów. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Piotr Kamiński – 7,5 punktów, zaś najlepszym zawodnikiem do III kategorii był junior Szymon Nawrocki – 4 punkty. Jednocześnie rozegrany został pierwszy turniej z nowego cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 7 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Mikołaj Poremski, który zdobył 4,5 punktów i wyprzedził Maksymiliana Łepskiego – 4 punkty oraz Krzysztofa Matysiaka – 3,5 punktów. Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następne imprezy z cyklu GP już za tydzień, 27 września. Zapisy do godziny 17.30; początek I rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz także:

Wyniki XIII turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 3’+2”) – 20.09.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 13 turniejach

Wyniki I turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 20.09.2013 r.

Klasyfikacja Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po I turnieju