Piąty turniej P 10′ GP Dyrektora MOK za nami

W piątek, 10 maja b.r. rozegrano piąty z dziesięciu zaplanowanych turniejów z cyklu Grand Prix w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK. Tym razem na starcie stanęło 18 zawodników. Każdy rozegrał po 7 partii tempem po 10 minut dla zawodnika. Triumfował Łukasz Bardeli z dorobkiem 6,5 punktów, który wyprzedził Szymona Banacha – 5,5 punktów oraz Mirosława Sobczaka – 5. Najlepszą zawodniczką turnieju została juniorka Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 4 punkty. Wśród juniorów do lat 10 triumfował Mateusz Żurawski – 3 punkty. W grupie do lat 14 zwyciężył Jan Kukorowski – 4 punkty. W najstarszej grupie juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach. Zawody sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej tego cyklu (P 10′) odbędzie się 7 czerwca, zaś najbliższe imprezy z cyklu GP w MOK już za tydzień, 17 maja. Będą nimi 11-rundowy turniej blitza (P 3’+2”) oraz rozgrywany równolegle 5-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) przeznaczony dla juniorów do IV kategorii. Początek wszystkich turniejów jak zwykle o 17.45, zapisy do 17.30. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki V turnieju P 10′ MOK 2013 – 10.05.2013 r.

Klasyfikacja generalna GP P10′ MOK po 5 turniejach