Podsumowanie Grand Prix Dyrektora MOK 2015

W piątek, 18 grudnia b.r. odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji Grand Prix Dyrektora MOK w szachach błyskawicznych oraz szybkich. 

W obu cyklach do klasyfikacji zawodnikowi zaliczano 8 jego najlepszych rezultatów. W tych pierwszych rozgrywkach triumfował Łukasz Bardeli, który zgromadził 168 punktów i wyprzedził Szymona Banacha – 146,5 punktów oraz Dawida Romańskiego – 107 punktów. Natomiast w rywalizacji szachów szybkich przeprowadzono dwie klasyfikacje: indywidualną i drużynową. W indywidualnej najlepszym również okazał się Łukasz Bardeli, który zdobywając 112 punktów wyprzedził Szymona Banacha – 110 punktów i Wiesława Banacha – 100 punktów. W stanowiącej novum  w tegorocznych rozgrywkach klasyfikacji drużynowej (drużyny dwuosobowe, których średni ranking polski nie przekracza 1900 punktów, z udziałem przynajmniej 1 juniora) zwycięstwo odniosła para Szymon Banach i Maksymilian Łepski – 160 punktów, wyprzedzając Dawida Romańskiego i Emila Wiśniewskiego – 152,5 punktów oraz Wiesława Banacha i Mateusza Żurawskiego – 126,5 punktów. Puchary i nagrody w poszczególnych klasyfikacjach wręczał obecny na uroczystości dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Dariusz Pilak. 

Bezpośrednio po podsumowaniu rozgrywek odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne, podczas którego członkowie klubu i ich rodziny mieli możliwość złożenia sobie życzeń i porozmawiania nie tylko o szachach.

Zobacz także:

Końcowa klasyfikacja GP Dyrektora MOK 2015 w szachach błyskawicznych

Końcowa klasyfikacja indywidualna GP Dyrektora MOK 2015 w szachach szybkich 

Końcowa klasyfikacja drużynowa GP Dyrektora MOK 2015 w szachach szybkich 

Zestawienie cyklu szachów szybkich przygotowane przez sędziego Szymona Banacha

Zestawienie cyklu szachów błyskawicznych przygotowane przez sędziego Szymona Banacha

Zdjęcia autorstwa Roberta Bidzińskiego (MOK)