Podsumowanie Internetowego GP Junior i Junior Starszy

Zamieszczamy relację Sebastiana Błochowiaka z rozgrywanych w trakcie panującej pandrmii przeznaczonych dla naszych juniorów Internetowych GP:

W dniu 30 maja b.r. odbył się ostatni turniej z cyklu GP o Koronę Bolesława Chrobrego w klasyfikacji junior młodszy. Młodzi szachiści (kat. V lub bez kategorii) rywalizowali w partiach ograniczonych tempem 10+3. W trakcie 90 minut przeznaczonych na każdy turniej wchodzący w cykl udawało się każdorazowo rozegrać około 7-10 partii. Spośród 20 szachistów uczestniczących w całym cyklu najlepszy okazał się 5-letni Franciszek Błochowiak, drugie miejsce zajął Maksymilian Żelazowski, trzecie miejsce zajął Kajetan Frankowski. Najlepszą uczestniczką została Asia Ciechan.

Turniej cieszył się zmiennym zainteresowaniem, jednak w każdym tygodniem dało się obserwować rosnące zainteresowanie rywalizacją.

20Szakul_8120

Natomiast 10 czerwca b.r. odbył się ostatni turniej z cyklu GP o Koronę Bolesława Chrobrego w klasyfikacji junior starszy. Młodzi szachiści (do 15 lat) rywalizowali w partiach rozgrywanych tempem 7+10. W trakcie 120 minut przeznaczonych na każdy turniej wchodzący w cykl udawało się każdorazowo rozegrać około 12-15 partii. Spośród 32 szachistów uczestniczących w całym cyklu najlepszy okazał się Karol Stanisławski, drugie miejsce zajął Mikołaj Gubała, zaś trzecie przypadło Michałowi Góreckiemu. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Franciszek Błochowiak, który zajął 6 miejsce (ex aequo z Adamem Wiśniewskim). Najlepszą dziewczyną biorącą udział w turnieju była Ania Oszutowska.