Podsumowanie XVIII edycji GP MOK i kolejny piątkowy turniej szachów szybkich

W piątek, 24 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie ubiegłorocznej, XVIII edycji Grand Prix. Nagrody triumfatorom w klasyfikacji szachów szybkich i błyskawicznych wręczał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie Dariusz Pilak.

W XVIII edycji Grand Prix w szachach błyskawicznych triumfował Paweł Nawrocki, a w rozgrywkach szachów szybkich najlepszym okazał się Szymon Banach.

W klasyfikacji drużynowej, w  której występował przynajmniej jeden junior oraz średnia punktów rankingu PZSzach nie przekraczała 2000, pierwsze miejsce zajęła para Zuzanna Szeląg i Mirosław Sobczak, drugie Szymon Banach i Mateusz Żurawski, a na trzecim miejscu uplasowali się Wiesław Banach i Maksymilian Łepski.

O zwycięzcach w końcowej klasyfikacji szachów szybkich pisaliśmy tutaj, a o triumfatorach w szachach błyskawicznych tutaj.

Bezpośrednio po uroczystości podsumowania ubiegłorocznego cyklu rozgrywek odbył się drugi turniej szachów szybkich P 8’+3” tegorocznej, XIX edycji GP, w którym wzięło udział 19 zawodników. Po rozegraniu 7 rund zwycięstwo odniósł Mirosław Sobczak – 6 punktów, który wyprzedził Karola Nawrockiego – 5,5 punktów i Emila Wiśniewskiego – 5 punktów.

Turniej sprawnie sędziował Kamil Żurawski.

Następną piątkową imprezą w ramach GP MOK będzie rozegrany 17 marca turniej szachów błyskawicznych P 3’+2”. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy również, że w piątek, 3 marca rusza nowy cykl rozgrywek- GP ELPOS-PRYMUS-MOK 2017. O szczegółach można przeczytać tutaj.

Zobacz także:

Wyniki 2 turnieju szachów szybkich GP MOK 2017

Klasyfikacja indywidualna po 2 turniejach

Klasyfikacja drużynowa po 2 turniejach

Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Szeląga