Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów zakończone!

W sobotę i niedzielę, 9 i 10 kwietnia 2011 roku w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie rozegrano Półfinał Mistrzostw Wielkopolski Juniorów strefy wschodniej, w którym udział wzięło ponad 100 młodych adeptów „królewskiej gry” w Konina, Środy Wielkopolskiej, Kościelca, Ślesina, Nekli, Strzałkowa i oczywiście Gniezna.

Awans do czerwcowego finału, który odbędzie się w Żerkowie uzyskiwało po 6 najlepszych zawodników z poszczególnych grup wiekowych. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy nie tylko plasowali się na czołowych pozycjach, premiowanych awansem, ale także zdobywali medale. Wśród dziewcząt to lat 11 bezapelacyjne zwycięstwo odniosła utalentowana Zuzanna Szeląg. Na medalowym, trzecim miejscu turniej zakończyła Edyta Nawrocka, zaś ich klubowe koleżanki: Aleksandra Hubert i Greta Pawlicka odpowiednio na miejscach 5 i 7. Dużym sukcesem okazał się występ Doroty Doberschütz, która w rywalizacji przedszkolaków wywalczyła złoty medal. Nasi juniorzy nie zawiedli również we współzawodnictwie chłopców. W grupie do lat 15 złoty medal zdobył Szymon Banach. Marek Nawrocki był 6, Szymon Dopierała – 15, zaś Jakub Pogodziński – 17. Wśród chłopców do lat 13 brązowy medal wywalczył Piotr Kamiński; Dawid Nawrocki – uplasował się na miejscu 6, Karol Nawrocki był 7, Mikołaj Nawrocki – 12, zaś Igor Ryczkowski – 13. W grupie chłopców do lat 11 Wojciech Doberschütz zakończył zawody na pozycji 4, a Paweł Tomczykowski na 13. Również grupę chłopców do lat 9 zdominowali mali zawodnicy Chrobrego: srebrny medal zdobył Krystian Obara, a brązowy Alan Kajdaniak, zaś ich koledzy klubowi: Szymon Nawrocki, Mateusz Kujawski i Antoni Kamiński – odpowiednio miejsca 4, 6 i 7. Bardzo dobrze zaprezentowali się także najmłodsi gnieźnianie, występujący w grupie przedszkolaków. Gracjan Korytowski zdobył srebrny medal, zaś debiutujący w rywalizacji przy szachownicy Norbert Walczak był 5, a Filip Imbiorowicz – 7. W klasyfikacji drużynowej najlepszymi okazali się szachiści Smecza Konin, przed zawodnikami Chrobrego Gniezno i Gambitu Ślesin. Turniej sędziowali Kamil Szadkowski z Konina i Piotr Przybylski z Gniezna.

 

Zobacz także:

Zdjęcia z PMWJ Gniezno kwiecień 2011r.

Szczegółowe wyniki poszczególnych grup:

C 18

C 15

C 13

C 11

C 9

D 13-15-18

D 11

D 9

Turniej przedszkolaków