Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów zakończone. Jan Kukorowski z awansem do przyszłorocznych Mistrzostw Polski

W dniach 6-12 listopada, w Szczyrku odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. Blisko 250 zawodników walczyło w swoich kategoriach wiekowych o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Turnieje rozegrano na dystansie 9 rund tempem 90’+30” na ruch. W zawodach wzięło udział pięciu reprezentantów Chrobrego. Bardzo dobry występ zanotował Jan Kukorowski – w stawce 37 chłopców do lat 15, zdobył 6 punktów, zajął wysokie 5 miejsce i tym samym znalazł się w pierwszej „dziesiątce” awansującej do  Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16, które odbędą się w marcu 2017 roku.

W tej samej grupie wiekowej Marcel Butyrowski zajął 21 miejsce (4,5 punktów), a Antoni Kamiński (3,5 punktów) uplasował się na miejscu 30.

W grupie chłopców do lat 17 zagrało 32 szachistów, w tym dwóch zawodników Chrobrego: Piotr Kamiński i Dawid Romański. Obaj zdobyli po 4,5 punktów i uplasowali się odpowiednio na 14 i 18 miejscu.

Opiekunem i trenerem reprezentantów Chrobrego w Szczyrku był mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki.

Zobacz także:

Strona zawodów

Wyniki grupy C 15

Wyniki grupy C 17