Pracowity tydzień juniorów Chrobrego

Aktywnie spędzili czas w mijającym tygodniu juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego.

Część z nich brała udział w rozgrywanych w Szklarskiej Porębie Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych (relacja wkrótce na naszej stronie), zaś inni rywalizowali w lokalnych turniejach szachów szybkich. I tak:

W niedzielę, 8 listopada w zorganizowanym w Rogoźnie z okazji Święta Niepodległości Otwartym Turnieju Szachowym (P 15′) Wojciech Kukorowski zdobywając 4,5 punktów z 9 partii uplasował się w stawce 38 zawodników na miejscu 22. W klasyfikacji juniorów pozwoliło mu to zająć miejsce drugie.

W środę, 11 listopada w rozegranym w Poznaniu turnieju szachów szybkich (P 15′) „97. Rocznica Odzyskania Niepodległości” Krzysztof Raczyński po zgromadzeniu 8 punktów z 9 partii, w stawce 31 zawodników zakończył rywalizację na wysokim drugim miejscu, okazując się najlepszym w gronie juniorów do lat 18.  

Tego samego dnia w Pile odbył się 9-rundowy turniej (P 15′), którego celem również było uczczenie Święta Niepodległości. Wzięli w nim udział bracia Jan i Wojciech Kukorowscy. W stawce 43 zawodników Jasiu, zdobywając 6 punktów, uplasował się na miescu 8 (i jednocześnie na pierwszym w klasyfikacji juniorów), zaś Wojtek był 22 (4,5 punktów).

Zobacz także:

Otwarty Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległośći – Rogoźno, 8.11.2015 roku

97. Rocznica Odzyskania Niepodległości – Poznań, 11.11.2015 roku

Turniej Szachowy z Okazji Święta Niepodległości – Piła, 11.11.2015 roku