Pracowity weekend szachistów Chrobrego

Bardzo pracowicie spędzili ostatni weekend szachiści Chrobrego.

W sobotę, 18 października bracia Jan i Wojtek Kukorowscy rywalizowali w Bydgoszczy w Otwartych Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Błyskawicznych do lat 12. Po rozegraniu 9 rund tempem 5’+2” Jaś, zdobywając 6 punktów, zajął trzecie miejsce natomiast młodszy z braci – Wojtek zdobył 5 punktów i zajął miejsce dziewiąte.

Dzień później, 19 października do Bydgoszczy udała się czteroosobowa reprezentacja Chrobrego, aby wziąć udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych. Na starcie stanęło 102 zawodników z całego kraju w tym wielu arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 15 rund tempem gry 3’+2”. Najlepiej spośród naszych reprezentantów spisał się Paweł Nawrocki, który zdobywając 8 punktów zajął 35 miejsce. Karol Nawrocki z 7 punktami zajął miejsce 59, Mirosław Sobczak zdobył 6,5 punktów i zajął miejsce 67, zaś Markowi Nawrockiemu 6,5 punktów zapewniło 70 lokatę.

W niedzielę nasi szachiści grali z powodzeniem także w Ślesinie w tradycyjnym turnieju szachów szybkich (P 15′) promującym trzeźwość. W grupie do lat 18 zwycięstwo z kompletem 7 punktów odniósł 12-letni Jacek Miętkiewicz a tuż za nim, na miejscu drugim z 5 punktami uplasowała się 13-letnia Zuzanna Szeląg. Nasi juniorzy przywieźli do domu okazałe puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Agata Szeląg

Zobacz także:

Wyniki Otwartych Mistrzostw Województw w Szachach Błyskawicznych do lat 12 – Bydgoszcz, 18.10.2014 r.

Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych – Bydgoszcz, 19.10.2014 r.

Wyniki XVII Turnieju Szachowego „Trzeźwość” – Ślesin, 19.10.2014 r.

Zdjęcia z Bydgoszczy nadesłane przez Jacka Kukorowskiego

Zdjęcia ze Ślesina nadesłane przez Krzysztofa Szeląga