Prymus szachami stoi!

W czwartek, 3 stycznia b.r. z inicjatywy samorządu uczniowskiego zorganizowano w Językowej Szkole Podstawowej Prymus w Gnieźnie dwa 6-rundowe turnieje szachowe, rozegrane tempem po 10 minut na zawodnika. Udział w nich wzięło łącznie blisko sześciesięcioro młodych adeptów królewskiej gry, którzy zgłosili chęć rywalizacji w nich.

W pierwszym z turniejów w szranki stanęło 23 najmłodszych uczniów Prymusa, którzy uczęszczają do klas I-III. Pewne zwycięstwo z kompletem 6 punktów odniósł Oliwier Radwański – jedyny przedszkolak w stawce uczestników. Wyprzedził on Jana Zielonko oraz Philipha Helth Andersena – obaj po 5 punktów. 

Natomiast w turnieju uczniów klas IV i starszych oraz gimnazjalistów, w którym udział wzięło 36 szachistów bezapelacyjne zwycięstwo odniósł również z kompletem punktów Karol Stanisławski, wyprzedzając Filipa Witkowskiego i Oskara Radwańskiego – obaj po 5 punktów.  

Rozegrany turniej był pierwszym z trzech imprez szachowych zaplanowanych w obecnym roku szkolnym w Prymusie. Kolejne dwie odbędą się w kwietniu oraz czerwcu. Najlepsi zawodnicy w całym cyklu otrzymają wraz ze świadectwami okolicznościowe medale oraz atrakcyjne nagrody.  

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju klas I-III

Szczegółowe wyniki turnieju klas IV i starszych 

Zdjęcia przesłane przez Dariusza Witkowskiego

Zdjęcia przesłane przez Wiesława Banacha