PRZYJAZD LITWINÓW – turnieje także w sobotę!

Jak co roku z okazji rozgrywania majowego turnieju o puchar prezydenta przyjeżdża do Gniezna kilkuosobowa reprezentacja szachistów z partnerskiego miasta Radviliskis na Litwie.

Dziś otrzymaliśmy informację o przyjeździe pięcioosobowej ekipy litewskich szachistów (a nie jak wcześniej sygnalizowano jednej osoby), który planowany jest wieczorem, 3 maja. W związku z powyższym powstała nagła potrzeba zorganizowania w sobotę, 4 maja imprez szachowych w Miejskim Ośrodku Kultury.

Pierwszą z nich będzie dwumecz Gniezno-Radviliskis rozgrywany w godzinach 10.00-13.15 tempem po 45 minut dla zawodnika. Pięcioosobowe drużyny składać się będą z 2 seniorów, 2 juniorów starszych i 1 juniora młodszego. Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania obu zespołom!

Drugą imprezą będzie turniej blitza połączony z szachowym spotkaniem towarzyskim. Zapraszamy wszystkich szachistów naszego klubu oraz innych amatorów królewskiej gry do udziału w tym turnieju. Będzie to znakomita okazja do sportowej konfrontacji z szachistami z innego kraju, a także do spędzenia czasu w miłej atmosferze rywalizacji o charakterze towarzyskim. Rozpoczynamy o godzinie 17.00. Udział w turnieju jest bezpłatny!