Puchar Polski w Bydgoszczy w udziałem zawodników Chrobrego

W weekend 18-19 września b.r. odbyła się w Bydgoszczy ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Polski w szachach, w której udział wzięli zawodnicy Chrobrego.

W sobotę, 18.09 odbył się turniej klasyfikacyjny (9 rund tempem 10’+5″), w którym 376 zawodników konkurowało o 16 miejsc (12 seniorów, 2 Juniorów i 2 kobiety) w niedzielnym finale. Rafał Lubczyński zakończył rywalizację na miejscu 15, a Jakub Olejniczak na 189. Na uwagę zasługuje fakt, że sędzią głównym niedzielnego finału rozegranego systemem pucharowym był Szymon Banach.

Wyniki turnieju klasyfikacyjnego

Natomiast w niedzielę, 19.09 uczestnicy turnieju klasyfikacyjnego, którzy nie uzyskali awansu do finału mieli możliwość rywalizował w 13-rundowym turnieju szachów błyskawicznych 3’+2″. W stawce 309 szachistów Rafał Lubczyński był , 10 zaś Jakub Olejniczak 201

Wyniki turnieju szachów błyskawicznych