„Szachy na basenie” – wyniki turnieju

W sobotę, 12 listopada b.r. odbył się I Turniej Szachowy pod patronatem Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szachy na basenie”. W gościnnych murach kawiarni GOSiR-u zjawiło się 48 miłośników „królewskiej gry” z Gniezna, Nekli, Kostrzyna Wielkopolskiego, Marzenina, Żydowa i Witkowa. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu, 30-minutowych rund. Zwycięstwo odniósł 15-letni junior gnieźnieńskiego Chrobrego Szymon Banach, który zgromadził na swoim koncie 6,5 punktów. Kolejne czołowe miejsca wywalczyli również reprezentanci Chrobrego: drugi był Wiesław Banach, który wyprzedził Emila Wiśniewskiego (obaj po 6 punktów). Na czwartej pozycji turniej zakończył Kazimierz Kujawski – 5,5 punktów, wyprzedzając Jana Kujawskiego oraz Pawła Nawrockiego (obaj po 5 punktów).

 

W turnieju prowadzono również klasyfikacje dodatkowe. Najlepszą zawodniczką imprezy okazała się reprezentantka Chrobrego Lidia Stelmaszyk, która wywalczyła 5 punktów. W grupie juniorów do lat 10 triumfował gnieźnianin Mateusz Żurawski – 3,5 punkty; wśród juniorów do lat 14 najlepszym był Wojciech Doberschütz z Chrobrego – 5 punktów, zaś w najstarszej grupie juniorów do lat 18 – Krystian Kosecki z UKS Płomyka Nekla – 4,5 punktów.

Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, zaś wszyscy uczestnicy drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz bilety wstępu na gnieźnieński basen. Organizatorami imprezy byli Andrzej Krzyścin i Marlena Majchrzak z Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz klub szachowy Chrobry Gniezno. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju „Szachy na basenie” 12.11.2011r.

Zdjęcia z turnieju