Relacja Emila Wiśniewskiego z Wrocławia

Zamieszczamy zaległą relację Emila Wiśniewskiego z rozegranych we Wrocławiu Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych i błyskawicznych. 

 

W dniach 6-9 sierpnia we Wrocławiu odbyły się tradycyjnie rozgrywane w tym okresie Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Chrobrego reprezentowała rekordowa grupa 10 zawodników: Adam Wiśniewski grupa C8, Natasza Klimko D10, Jan Wojdak C12, Marta Tomczak D14, Mateusz Żurawski i Witold Lewandowski C14, Zuzanna Szeląg D16 oraz Jacek Miętkiewicz, Marcel Butyrowski, Krzysztof Raczyński w C16. Turniej bardzo dobrze zorganizowany. Sala gry – Hala Stulecia – bardzo okazała, przestronna, ze swobodą pomieściła przeszło 1000 uczestników Mistrzostw. Wyżywienie raczej skromne, długi czas oczekiwania na posiłek trochę denerwował, ale przy tej ilości zawodników, trenerów i osób towarzyszących do zaakceptowania. Wyniki turnieju szachów szybkich P 15’+ 10” nie zachwycają. Zawodnicy zagrali na swoim przyzwoitym poziomie, nikt poza debiutującą Nataszą nie wybił się ponad przeciętność. O wiele lepiej poszło naszym w blitzu. Tutaj „lwi pazur” pokazali: Zuza zajmując czwarte miejsce – najwyższe w jej karierze w MP – oraz Janek zajmując miejsce szóste. Trzeba podkreślić, że wymieniona dwójka cały turniej grała na pierwszych transmitowanych w internecie szachownicach, mając bardzo realne szanse na medale. Bravo! Reszta zawodników znowu raczej przeciętnie, najlepiej wypadła Marta zajmując 18 miejsce. Myślę, że Mistrzostwa zweryfikowały umiejętności naszych zawodników i na pewno uświadomiły ile ciężkiej pracy przed nami.

Wyniki, zdjęcia i filmy można znaleźć na stronie organizatora http://mpjbis.dzszach.pl/

Emil Wiśniewski 

Zobacz także: 

Strona mistrzostw 

Zdjęcia nadesłąne przez Emila Wiśniewskiego

Zdjęcia nadesłane przez Monikę Butyrowską