Relacja Ewy Zamiar z Marzenina

Miło nam zaprezentować relację z turnieju juniorów w Marzeninie, którą nadesłała Ewa Zamiar:

W dniach 1-3. 07. 2013 odbył się XXIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Ks. Jerzego Dąbrowskiego w Marzeninie. Udział w nim wzięło ok. 100 młodych szachistów z Marzenina, Nekli, Kostrzynia Wlkp.,  Środy Wlkp. , Wrześni, Kicinia, Czerlejna, Poznania, Żydowa,  Konina, białoruskiego Grodna i oczywiście z Chrobrego Gniezno. Naszymi reprezentantami byli: rodzeństwo Nawroccy: Marek, Karol, Edytka i Szymon;  bracia Kukorowscy: Jasiu i Wojtek; bracia Łepscy: Olo i Max oraz Krzysiu Matysiak i Julka Zamiar.

Turniej rozegrano na dystansie 9 rund (tylko najmłodsza grupa dziewczynek grała 7 rund) systemem szwajcarskim w tempie 30 min dla zawodnika na partię. Grano z podziałem na chłopców i dziewczynki w trzech grupach wiekowych: 97-98; 00-02 oraz 2003 i młodsi.

Pierwszego dnia rozegrano dwie rundy, w których generalnie szachiści Chrobrego zdobyli po komplecie punktów; tyko Olek i Karol mieli po jednym straty.  Po południu organizatorzy przewidzieli dla uczestników i ich opiekunów wyjazd na basen we Wrześni.

Dzień drugi rozpoczął się dla uczestników turnieju od okolicznościowej mszy św., po której nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu Szachowego. Udział w nim wzięli miejscowi notable oraz honorowi goście: biskup Wojtuś i znany aktor pochodzący z Marzenina Przemysław Cypryański. Rozegrali oni między sobą towarzyską partię szachów.

W tym dniu szachiści rozegrali cztery rundy. Gnieźnianie gromadzili kolejne punkty na swoich kontach. Najlepszym wynikiem mogła pochwalić się Edyta Nawrocka, która wygrała wszystkie partie. Po ostatniej rundzie uczestnicy mogli wziąć udział w zorganizowanej wycieczce do Giecza.

Kolejny dzień to następne trzy rundy. Ostatecznie nasi zawodnicy wrócili do domu z siedmioma medalami. Złoto zdobyli: Edyta Nawrocka i Jasiu Kukorowski; srebro – Karol Nawrocki, Szymon Nawrocki, a brąz – Marek Nawrocki, Krzysiu Matysiak i Wojtek Kukorowski. O podium „otarła” się Julka Zamiar, która rywalizację zakończyła na czwartym miejscu. Wysokie 9-te  miejsce w najliczniejszej grupie (33 zawodników) zajął Max Łepski, a 20-ty w tej samej grupie był jego brat Olek.

Dwoje juniorów Chrobrego wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe: Julka na IV, a Max na V.

Oprócz rywalizacji indywidualnej odbyła się także rywalizacja drużynowa, w której to zdecydowanie pierwsze miejsce zajęła drużyna Chrobrego reprezentowana przez Karola, Marka, Szymona i Edytę Nawrockich, Wyprzedzili oni drużyny ze Środy Wlkp. i Kostrzyna.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników nagrody i dyplomy. Młodzież mogła także korzystać  w przerwach z placu zabaw i boisk zlokalizowanych wokół szkoły w Marzeninie.

Ewa Zamiar

Zobacz także:

Wyniki grupy chłopców 2003 i młodsi

Wyniki grupy chłopców 2000-02

Wyniki grupy chłopców 1997-1999

Wyniki grupy dziewczynek 2003 i młodsze

Zdjęcia nadesłane przez Dariusza Zamiara

Wyniki grupy dziewczynek 2000-02