Relacja Jacka Kukorowskiego z Szubina

Zamieszczamy relację p. Jacka Kukorowskiego z rozegranych w Szubinie w dniach 27-28 grudnia b.r. tradycyjnych turniejach szachowych „FIDE OPEN Szubin”:

„No to odkurzamy rozumki po przerwie świątecznej. Najlepszy sposób to szachowy turniej. Szubin w planach – no to gramy. Pięć rund dla grupy najsilniejszej, siedem dla pozostałych dwóch. LKS „Chrobry” Gniezno wystawił zacną ekipę. Wszystkie trzy szubińskie grupy były obsadzone przez naszych zawodników. W najsilniejszej wystartowali bracia Kukorowscy – Jaś i Wojtek oraz Dawid Romański. Grupę „B” obstawiał tato Dawida – Marek Romański. Piszącemu te słowa przypadła silnie obstawiona grupa „C”.

„Leją naszych” – to hasło niestety dobrze charakteryzowało przebieg turnieju. Mieliśmy kilka dobrych partii zakończonych niestety porażkami. Na wyróżnienie zwłaszcza zasługuje pierwsza partia Wojtka – drobne błędy w końcówce niestety zaważyły o przegranej. Koniec końców Wojtek ugrał 2,5 punktu, co jak na tak silnie obstawiony turniej nie jest źle. Jaś grał solidnie, jednak bez wyraźnego szczęścia, ładne partie, ale zaledwie dwa punkty – pół punktu mniej od Wojtka – pozwoliły na zajęcie miejsca dwudziestego piątego, zaraz za Dawidem. Dawid raczej poniżej możliwości – mało zachwycony wynikiem. Niestety Marek Romański najpewniej chce jak najszybciej zapomnieć o tym turnieju. W grupie „C” zajmuję czwarte miejsce po dwóch niepotrzebnych przegranych – dzieci niestety potrafią sprowadzić na ziemię (czas chyba zacząć terminować u własnych synów). Jedyny zysk to ELO: Jaś ugrał dwa punkty, z których i tak jest dumny, Wojtek dość sporo jak na ostateczny wynik, bo 29 punktów – zaważyło zwycięstwo w trzeciej, a zwłaszcza w piątej rundzie. Tylko Dawid niezbyt zachwycony utratą dziesięciu punktów. Turniej organizacyjnie bez zarzutu, sprawnie sędziowany przez Pawła Jarocha. Nagrodami jesteśmy zachwyceni – każdemu wg zasług i potrzeb.

Jacek Kukorowski

Wyniki IV FIDE OPEN Szubin – 27-28.12.2014 r. – turniej A

Wyniki IV FIDE OPEN Szubin – 27-28.12.2014 r. – turniej B

Wyniki IV FIDE OPEN Szubin – 27-28.12.2014 r. – turniej C

Relacja portalu www.zs26.pl