Relacja Kamila Żurawskiego z Solca Kujawskiego

W miniony weekend grupa zawodników gnieźnieńskiego Chrobrego rywalizowała w dwóch dobrze obsadzonych turniejach, które zorganizowane zostały w w Solcu Kujawskim. Poniżej zamieszczamy relację Kamila Żurawskeigo z tych imprez:

W dniach 10 – 11 czerwca 2017 r. w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko –Pomorskiego  juniorów w szachach oraz tzw. turnieje towarzyszące Open A (Elo do 2199) i Open B (Elo do 1400). W turnieju A, który składał się z 5 rund tempem 60’+30” na ruch udział wzięło 15 zawodników, z czego 3 reprezentowało gnieźnieńskiego Chrobrego: Jan Kukorowski (3 pkt), który zajął 7 miejsce i jednocześnie 2 miejsce w kategorii do lat 17; Dawid Romański (1pkt.) wywalczył miejsce 14 oraz Kamil Żurawski (3,5 pkt) – uplasował się na miejscu 5. W turnieju zwyciężył IM Krzysztof Żołnierowicz, który zgromadził 4 punkty. W turnieju B rozegrano 7 rund tempem 30’+30” na ruch. Zagrało w nim 24 miłośników królewskiej gry, w tym 2 reprezentowało LKS Chrobry Gniezno: Marek Romański (4 pkt.), który zajął miejsce 12 i Mateusz Żurawski (3,5 pkt), który zdobył 13 lokatę. Zwycięzcą okazał się Franciszek Kinczewski uzyskując 5,5 pkt.

Oba turnieje sprawnie sędziował sędzia klasy międzynarodowej Paweł Jaroch, jego asystentem był Jarosław Wiśniewski. Dobra lokalizacja, atrakcyjne nagrody oraz miła atmosfera czynią ten turniej godnym polecenia i odwiedzenia przeze mnie w przyszłym roku.

Kamil Żurawski

Zobacz także:

Wyniki OPEN A

Wyniki OPEN B

Zdjęcia autorstwa Jacka Kukorowskiego