Relacja Lidii Żurawskiej z memoriałowego turnieju w Bydgoszczy

Miło nam umieścić na naszym portalu relację z turnieju szachowego w Bydgoszczy, którą nadesłała p. Lidia Żurawska:

W dniach: 7 i 8 czerwca 2014 roku odbył się w Bydgoszczy Turniej Szachowy – Memoriał im. Prof. Romana Bugalskiego. Miał on na celu uczczenie pamięci tego znanego mikrobiologa i wielkiego pasjonata szachów oraz popularyzację gry królewskiej w środowisku medycznym i nie tylko. Organizatorem była Bydgoska Izba Lekarska oraz Parafialny Klub Sportowy „Leśny” Bydgoszcz, którego członkiem był zmarły profesor.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z tempem gry: 1 godzina na partię dla zawodnika. W zawodach wzięło udział 89. zawodników, w tym 4. z klubu LKS „Chrobry”. Pierwsze miejsce zdobył lekarz Jakub Jóźwicki ( 6,5pkt.), Kamil Żurawski uplasował się na 35. miejscu, Dawid Romański na 36., Marek Romański na 39. (wszyscy po 4 pkt.), a Mateusz Żurawski z dorobkiem 3,5 pkt. zajął 46. miejsce.

Obecni na wręczaniu nagród córka i wnuk zmarłego profesora nie kryli radości z faktu, że z roku na rok w turnieju bierze udział coraz większa liczba osób, które pasjonują się królewską grą.

Lidia Żurawska

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki IV Memoriału Szachowego im. R. Bugalskiego – Bydgoszcz, 7-8.06.2014 r.