Relacja Lidii Żurawskiej z Szubina

Pani Lidia Żurawska nadesłała nam relację oraz zdjęcia z rozegranego w Szubinie w dniach 17-19 lipca 5-rundowego turnieju szachów klasycznych, w którym udział wzięli zawodnicy LKS Chrobry Gniezno:

„W dniach od 17 do 19 lipca br. odbył się Turniej II Szubin CUP. W grupie Open A silną reprezentację wystawił LKS „Chrobry”: 7 osób  na ogólną liczbę 24 zawodników. Tempo gry wynosiło 90’+30” na ruch. Faworyci turnieju reprezentowali zbliżony poziom gry, a przy stosunkowo niewielkiej liczbie rund (5) każda strata punktu była praktycznie nie do odrobienia. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Mateuszowi Budnikowi, drugie Piotrowi Szybowiczowi, a na trzecim uplasował się Krzysztof Żołnierowicz.

Najlepszym zawodnikiem LKS „Chrobry” okazał się Szymon Banach, który z dorobkiem 3,5  pkt. zajął 4 miejsce. 12. był Kamil Żurawski, 13. Dawid Romański, a 14. Wojciech Kukorowski- wszyscy po 2,5 pkt.. Jan Kukorowski z dorobkiem 2 pkt. zdobył 15. miejsce, Mateusz Żurawski- 20., a Marek Romański  22 miejsce (obaj po 1 pkt.). Ten kameralny turniej szachowy sprawnie sędziował Paweł Jaroch. Na uwagę zasługuje niezwykła serdeczność i gościnność organizatorów, którzy udostępnili przyjezdnym gościom prywatny ogródek na pole namiotowe. Warto przyjechać do Szubina za rok !”

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki II Szubin Cup 2014 OPEN A – Szubin 17-19.07.2014 r.

Zdjęcia z Szubina