Relacja Marka Nawrockiego z wyjazdu Chrobrego na Litwę

Miło nam zaprezentować relację nadesłaną przez Marka Nawrockiego z wyjazdu 5-osobowej reprezentacji Chrobrego Gniezno do litewskich Radviliskis:

„W dniach 26-28 czerwca, jak co roku zawodnicy Chrobrego udali się do Radviliskis. Pierwszego dnia odbył się turniej blitza na wzór naszych gnieźnieńskich „piątkowych turniejów”. Zwycięzcą okazał się Donatas Kisonas, który zgromadził 8,5 punktów z 9 partii. Drugie miejsce zajął Marek Nawrocki, a trzecie Vytautaz Jacevičius  – obaj po 8 punktów. Pozostali gnieźnianie uplasowali się na następujących pozycjach: Emil Wiśniewski był 6, Jan Kukorowski 7 – obaj po 5,5 punktów, Zuzanna Szeląg zajęła miejsce 9, zaś Jacek Kukorowski miejsce 15 – 1 punkt. Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy, na którego starcie stanęło 7 ekip. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Šiauliai Drakonas. Drugie miejsce przypadło drużynie Vilnia US VŠF. Ostatnie miejsce na podium zdobyła drużyna Radviliskis Šachmat Klubas. Nasi zawodnicy znaleźli się tuż za podium. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Jacek Kukorowski – 0 punktów (ale trzeba zauważyć, że grając na 1 szachownicy rywalizował z najsilniejszymi zawodnikami), Marek Nawrocki – 4,5 punktów, Jan Kukorowski – 4 punkty, Emil Wiśniewski – 3 punkty oraz Zuzanna Szeląg – 4 punkty (wszyscy z 6 partii). Trzeciego i zarazem ostatniego dnia naszego pobytu na Litwie odbył się największy spośród rozegranych turniejów. Na liście startowej pojawiło się 35 nazwisk. Ostatecznym triumfatorem okazał się zawodnik reprezentujący gnieźnieński zespół w rozgrywkach szachowej ekstraligi, czyli Vaidas Sakalauskas, który zdobył 6,5 punktów z 8 partii. Drugi był Raimondas Narmontas również 6,5, a trzeci Rokas Klabis, który zgromadził – 6 punktów. Gnieźnianie zajęli następujące pozycje: Jan Kukorowski był 9, Emil Wiśniewski 11, Marek Nawrocki 12 – wszyscy po 5 punktów, Zuzanna Szeląg 18 – 4 punkty, Jacek Kukorowski 33 – 2 punkty. Gospodarze zabrali nas również w bardzo ciekawe miejsca, m.in. mogliśmy zobaczyć największy ośrodek kolejowy na Litwie, czy równie ciekawą architekturę Šiauliai. Byliśmy także na pobliskiej Górze Krzyży”. 

Marek Nawrocki

Zobacz także: 

Wyniki turnieju blitza 3’+2”

Wyniki turnieju drużynowego

Wyniki turnieju szachów szybkich 15’+5”

Zdjęcia z zawodów dostarczone przez Marka Nawrockiego na Facebooku (część I)

Zdjęcia z zawodów dostarczone przez Marka Nawrockiego na Facebooku (część II)