Relacja Moniki Butyrowskiej z Polanicy-Zdroju

Zamieszczamy relację Moniki Butyrowskiej z turnieju w Polanicy-Zdrój.

W dniach 19-27 sierpnia 2017 roku w Polanicy-Zdroju odbył się 53 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im.Akiby Rubinsteina. Nasz klub był reprezentowany przez Witka Lewandowskiego i Marcela Butyrowskiego. Chłopcy grali w grupie OPEN C z czasem 90`+30”, składającej się ze 180 zawodników.

W klasyfikacji generalnej Witek wystartował z miejsca 105 a zakończył turniej na 40 z sumą 5,5 punktu, zanotował przyrost fide 105 pkt i zrobił normę na I kategorię a Marcel wystartował z miejsca 26 a zakończył turniej na 11 z sumą 6,5 punktu i przyrostem fide 56 pkt. Natomiast w klasyfikacji juniorów, których w OPEN C było 105 osób, Witek uplasował się finalnie na miejscu 15 a Marcel na 4. Turniej był zatem udany dla naszych reprezentantów, gratulujemy im i trzymamy kciuki za dalszy rozwój.

I mamy nadzieję na powrót za rok do Polanicy-Zdroju tegorocznych chrobrzaków, jak i pojawienie się nowych. Gorąco zachęcamy, bo turniej jest oczywiście na wysokim poziomie a atrakcjami kusi zarówno Polanica-Zdrój jak i cała Kotlina Kłodzka. Zwracamy jednocześnie uwagę, że był to pierwszy rok, w którym organizator nie zapewniał zakwaterowania, więc należało je poszukać we własnym zakresie. Zachęcamy do odpowiednio wczesnego zainteresowania w tej kwestii, aby zagwarantować sobie noclegi o umiarkowanych cenach.

 

Zobacz także:

 

Wyniki – grupa C