Relacja Zuzanny Szeląg z Warszawy

Miło nam zaprezentować relację Zuzanny Szeląg z turnieju w Warszawie, w którym brała ostatnio udział:

Dwa wrześniowe weekendy spędziłam z tatą w Warszawie. Wzięłam tam  udział w I Szachowym Turnieju „Cztery Pory Roku” o Puchar Burmistrza Ursusa 2013/14. Pierwszy zjazd zorganizowano 7 i 8 września, kiedy to rozegraliśmy 4 rundy, zaś drugi zjazd odbył dwa tygodnie później, 21 i 22 września. Rozegraliśmy wtedy 5 rund. Graliśmy tempem 90`+ 10„ na ruch. Na starcie stanęło 46 zawodników, a ja miałam 21 numer. Organizatorzy byli życzliwi i sympatyczni, a sam turniej przebiegał sprawnie i w miłej atmosferze. Jeden z zawodników „UKS Czternastka Warszawa” w rozmowie z tatą mile wspominał pobyt w Gnieźnie i udział w ubiegłorocznych Mistrzostwach Powiatu.

Warszawy nie miałam czasu zwiedzać. Oglądałam ją tylko z okien miejskich autobusów. Podczas drugiego zjazdu widziałam np. mocno oblegany Stadion Narodowy, na którym odbywały się akurat pokazy kaskaderskie Top Gear.

W turnieju zdobyłam 4,5 punktów i ostatecznie zajęłam 20 miejsce. Otrzymałam nagrodę za trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet. Ze swojego wyniku nie jestem do końca zadowolona. Wiem, że mogło być troszkę lepiej. Rozegrałam jednak parę ciekawych partii i zdobyłam kolejne doświadczenie. Turniej na Ursusie będę mile wspominać.

Zuzanna Szeląg

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga