Reprezentacja Chrobrego na Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich

W niedzielę, 8 stycznia w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich 2017. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund tempem 10’+5” i uczestniczyło w nich 244 szachistów. Reprezentanci gnieźnieńskiego Chrobrego uplasowali się na następujących miejscach: 29. Rafał Lubczyński – 6 punktów, 72. Jacek Miętkiewicz – 5,5 punktów, 96. Paweł Nawrocki – 5 punktów, 105. Emil Wiśniewski – 5 punktów, 127. Dawid Romański – 4,5 punktów, 136. Mirosław Sobczak – 4 punkty i 171. Marek Romański – 4 punkty.

Mistrzem Polski w szachach szybkich został GM Bartosz Soćko z KSz Hetman Katowice. Drugie miejsce zajął GM Kamil Mitoń z KSz Hetman Katowice, a trzecie IM Piotr Brodowski z OKSiR Wisznia Mała. Najlepszą w klasyfikacji kobiet okazała sie WGM Klaudia Kulon z LKS Wrzos Międzyborów.

Dzień wcześniej, w sobotę, 7 stycznia również w Zgierzu, w turnieju towarzyszącym mistrzostwom Polski – Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Grze Błyskawicznej wziął udział Rafał Lubczyński. Rozgrywki, które przeprowadzono na dystansie 11 rund tempem 3’+2” zgromadziły na starcie 121 zawodników. Reprezentant Chrobrego zgromadził 7,5 punktów i zajął miejsce 14.

Zobacz także:

Wyniki Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich

Wyniki Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Grze Błyskawicznej

Zdjęcia z mistrzostw nadesłane przez Mirosława Sobczaka