Reprezentanci Chrobrego na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Szachach Szybkich

W niedzielę, 2 grudnia 7-osobowa reprezentacja gnieźnieńskiego Chrobrego wzięła udział w rozgrywanych w Kostrzynie Wielkopolskim Mistrzostwach Wielkopolski w Szachach Szybkich (P 15′).

Rywalizacja przeprowadzona została systemem szwajcarskim w poszczególnych grupach wiekowych. Nasz klub najliczniej reprezentowany był w grupie młodzików, czyli chłopców do lat 10 (C 14). W gronie 38 zawodników po rozegraniu 9 rund Mateusz Żurawski był 10, zaś Szymon Nawrocki 11 – obaj z dorobkiem 5,5 punktów. Wojciech Kukorowski zajął miejsce 20 – 4,5 punktów, a jego brat Jan miejsce 24 – 4 punkty. W grupie juniorów młodszych, do lat 14 (C 14), w której również rywalizowano na dystansie 9 rund uczestniczyło 25 zawodników. Karol Nawrocki po zdobyciu 5,5 punktów zakończył zawody na miejscu 5, zaś Kamil Żurawski, który zgromadził 5 punktów był 12. Natomiast w grupie juniorów starszych, do lat 18 (C 18), w której udział wzięło 9 zawodników i rozegrano 7 rund, nasz jedyny reprezentant – Marek Nawrocki uplasował się na pozycji 6 – 3,5 punktów.

Udział juniorów Chrobrego w mistrzostwach był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Gniezna.

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju C 10

Szczegółowe wyniki turnieju C 14

Szczegółowe wyniki turnieju C 18

Zdjęcia z mistrzostw