Rezegrano ostatnie majowe turnieje GP Dyrektora MOK

W piątek, 30 maja b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury rozegrano kolejne turnieje w ramach Grand Prix Dyrektora MOK 2014.

Pierwszym z nich był turniej szachów błyskawicznych P 3’+2″, w którym udział wzięło 12 uczestników. W jego trakcie odbyło się 7 rund systemem szwajcarskim, w których skojarzona para rozegrała dwie partie (białym i czarnym kolorem). Zwyciężył Łukasz Bardeli, który wyprzedził Mirosława Sobczaka – obaj 12 punktów i Wiesława Banacha – 10,5 punktów. Wśród juniorów triumfował Antoni Kamiński, zaś w gronie zawodników z III kategorią Mateusz Żurawski – 6 punktów.

Natomiast drugi turniej – GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 – przeznaczony był dla młodych adeptów szachów do IV kategorii włącznie. Na starcie zgromadził 2 juniorów ze szkółki szachowej MOK: Marię Kamińską i Aleksandra Łepskiego, którzy rozegrali 4-rundowy mecz złożony z partii w tempie szachów szybkich P 10′. Zwycięstwo w stosunku 3,5 – 0,5 odniósł Aleksander Łepski

Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej (P’ 10) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się w piątek, 6 czerwca. Początek o 17.45. Zapisy do 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki V turnieju GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 – 30.05.2014 r.

Klasyfikacja GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 po 5 turniejach

Wyniki V turnieju GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 – 30.05.2014 r.

Klasyfikacja GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 po 5 turniejach