Rogoźno, Wolsztyn, Marzenin, Wapno czyli szachowa majówka Chrobrego

Bardzo aktywnie spędzili pierwsze dni maja reprezentanci gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy z powodzeniem rywalizowali w licznych imprezach szachowych na terenie Wielkopolski.

ROGOŹNO

W rozegranym w poniedziałek, 1 maja Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Rogoźna wziął udział Marcel Butyrowski. W stawce 51 uczestników i po rozegraniu 9 półgodzinnych rund nasz reprezentant zdobył 6 punktów, zajął 8 miejsce i 1 w klasyfikacji juniorów.

WOLSZTYN

XXX Indywidualne Mistrzostwa Wolsztyna w Szachach rozegrano w poniedziałek, 1 maja na dystansie 9 rund tempem 15 minut na zawodnika, a na ich starcie stanęło 64 zawodników. Reprezentant Chrobrego IM Rafał Lubczyński zgromadził 7,5 punktów i uplasował się na miejscu 2.

MARZENIN

W Marzeninie w dniach 1-3 maja odbył się XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Ks. B-pa Jerzego Dąbrowskiego. W festiwalu, w grupie do lat 10 zagrała młoda reprezentacja Chrobrego – uczestnicy Szkółki Szachowej MOK. W stawce 32 zawodników i po rozegraniu 9 rund (P’60) nasi szachiści uplasowali się na miejscach: 9 Aleksander Kryszak, 10 Kamil Kula, 11 Natasza Klimko (2 miejsce w klasyfikacji dziewczynek), 12 Tymoteusz Bakaj, 13 Adam Wiśniewski – wszyscy zgromadzili po 5 punktów i 25 Lena Frąckowiak – 3,5 punktów.

Normę na V kategorię szachową wypełnili Aleksander Kryszak i Kamil Kula, a na IV Natasza Klimko, która wkrótce zasili szeregi naszego klubu.

WAPNO

Reprezentacji Chrobrego nie mogło zabraknąć na rozgrywkach w Wapnie. W XIX Powiatowym Indywidualnym Turnieju Szachowym, który odbył się 3 maja zagrało 104 zawodników w tym aż 14 Chrobrzaków. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund (P’15).

Miejsca 3, 4 i 5 zajęli odpowiednio Jan Kujawski, IM Rafał Lubczyński i IM Krzysztof Chojnacki, którzy zdobyli po 7 punktów. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na pozycjach: 13 Mirosław Sobczak – 6 pkt., 20 Paweł Nawrocki – 5,5 pkt., 21 Krzysztof Raczyński – 5,5 pkt. (2 miejsce klasyfikacji juniorów), 23 Dawid Romański -5,5 pkt., 25 Jan Kukorowski -5,5 pkt. (3 miejsce w klasyfikacji juniorów), 34 Zuzanna Szeląg – 5 pkt. (2 miejsce w klasyfikacji kobiet), 39 Witold Lewandowski – 5 pkt., 47 Zygmunt Kapeliński – 5 pkt., 56 Mateusz Żurawski – 4,5 pkt., 57 Marek Romański -4,5 pkt., 74 Jacek Kukorowski – 4 pkt.

Zobacz także:

Wyniki turnieju w Rogoźnie

Wyniki turnieju w Wolsztynie

Wyniki turnieju w Marzeninie

Wyniki turnieju w Wapnie

Zdjęcia z turnieju w Rogoźnie nadesłane przez Monikę Butyrowską

Zdjęcia z turnieju w Marzeninie nadesłane przez Wiolettę Bakaj

Zdjęcia z turnieju w Wapnie autorstwa Krzysztofa Szeląga

Strona XIX PITS