Rozegrano drugi w tym roku turniej GP Elpos-Prymus-MOK

W piątek, 6 marca b.r. odbyły się dwa turnieje szachów szybkich P 10′ na dystansie 6 rund w ramach GP Elpos-Prymus-MOK 2020.

W  turnieju A, przeznaczonym dla zawodników z rankingiem 1400-1900 udział wzięło 13 zawodników. W klasyfikacji chłopców zwyciężył Mikołaj Gubała z dorobkiem 5,5 punktów przed Karolem Stanisławskim – 4,5 i Oskarem Radwańskim – 4. Wśród dziewcząt najlepsza była Lena Frąckowiak – 4 punkty przed Anną Oszutowską – 3 i Aleksandrą Łukasik – 2,5.

Natomiast w turnieju B, który przeznaczony był dla zawodników do rankingu 1399 wystąpiło 15 zawodników. Triumfował z kompletem 6 punktów najmłodszy uczestnik zawodów Franciszek Błochowiak przed Kajetanem Frankowskim – 5 punktów i Krzysztofem Ochotnym – 4 punkty. Najlepszą juniorką okazała się Weronika Kulwińska – 4 punkty przed Joanną Ciechan – 3 punkty i Ewą Szeszycką – 2 punkty.

Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach. Następny turniej z tego cyklu odbędzie się już 20 marca o stałej porze.

Zobacz także:

Turniej A

Turniej B

Foto z zakończenia

Klasyfikacja generalna po 2 turniejach