Rozegrano I turniej w ramach GP Dyrektora MOK 2012

W piątek, 13 stycznia b.r., bezpośrednio po podsumowaniu ubiegłorocznego cyklu Grand Prix Dyrektora MOK, odbył się I turniej tegorocznej, już XIV edycji tych rozgrywek. Warto podkreślić, że w 2012 roku zaplanowano 20 11-rundowych turniejów w szachach błyskawicznych (10 turniejów P 5′ i 10 turniejów P 3’+2”). Tym razem rywalizowano w turnieju, w którym każdy z graczy na rozegranie partii posiada 3 minuty, a za każde wykonane posunięcie zegar automatycznie dodaje mu 2 sekundy. W stawce 32 zawodników, w tym dwóch z Poznania, zwycięstwo odniósł Łukasz Bardeli, który zgromadził 9,5 punktów i wyprzedził Jana Kujawskiego – 9 punktów oraz Mirosława Sobczaka – 8,5 punktów. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Edyta Nawrocka. Wśród juniorów w poszczególnych grupach wiekowych najlepszymi okazali się: do lat 8 – Mateusz Żurawski, do lat 10 – Antoni Kamiński, do lat 14 – Karol Nawrocki, zaś do lat 18 – Szymon Banach. Następny turniej (P 5′) już w najbliższy piątek, 20 stycznia od godziny 17.45 w sali 402 MOK. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki I turnieju GP Dyrektora MOK 13.01.2012r.

Klasyfikacja generalna po I turnieju

Zdjęcia z I turnieju