Rozegrano II turniej GP P 10′ o Puchar Dyrektora MOK

W piątek, 1 lutego b.r. rozegrano drugi z dziesięciu zaplanowanych turniejów z cyklu Grand Prix w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK-u. Na jego starcie stanęło 26 zawodników. Każdy rozegrał po 7 partii tempem po 10 minut dla zawodnika. Triumfował Jan Kujawski z dorobkiem 6,5 punktów przed Łukaszem Bardeli i juniorem Szymonem Banachem – obaj po 5,5 punktów. Najlepszą zawodniczką turnieju została juniorka Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 4 punkty. Wśród juniorów do lat 8 triumfowała Maria Kamińska – 0,5 punktów; w gronie 10-latków najlepszym okazał się Wojciech Kukorowski – 3 punkty, zaś w grupie do lat 14 Piotr Kamiński – 4 punkty. W najstarszej grupie juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach gromadząc 5,5 punktów. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej tego cyklu (P 10′) odbędzie się 1 marca, zaś najbliższe imprezy w MOK-u już za tydzień, 8 lutego. Będą nimi 11-rundowy turniej blitza (P 3’+2”) oraz rozgrywany równolegle 5-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) przeznaczony dla juniorów do IV kategorii. Początek wszystkich turniejów jak zwykle o 17.45, zapisy do 17.30. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki II turnieju GP P 10′  MOK 2013 1.02.2013 r.

Klasyfikacja generalna GP P 10′ MOK 2013 po II turniejach