Rozegrano kolejne turnieje z cyklu GP Elpos-Prymus-MOK 2020

W piątek, 16 października b.r. odbyły się dwa oddzielne turnieje w ramach GP Elpos-Prymus-MOK 2020. 

 

Po kilkumiesięcznej, wymuszonej przerwie w turnieju A, przeznaczonym dla zawodników z rankingiem 1400-1900, udział wzięło 8 zawodników. Po rozegraniu sześciu rund zwycięstwo odniósł Michał Górecki. przed Maciejem Stanczewskim – obaj 5 punktów i Antonim Prusem – 3 punkty. Najlepszą juniorką w tej grupie okazała się Anna Oszutowska – 5 punktów. Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach.

Natomiast w turnieju B, który przeznaczony był dla zawodników do rankingu 1399 wystąpiło 5 zawodników. Po rozegraniu pięciu rund okazało się, że dwaj zawodnicy: Eryk Mularczyk i Maciej Pankowski zgromadzili po 4 punkty przy identycznym wartościowaniu. Konieczna wiec była jednopartiowa dogrywka, którą na swoją korzyść rozstrzygnął ten pierwszy i tym samym został zwycięzcą turnieju B. Trzecie miejsce zajął Adam Górecki. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Ewa Szeszycka – 4 punkty przed Weroniką Kulwińską – 2 punkty. Ten turniej sprawnie sędziował Emil Wiśniewski.

Następne turnieje z tego cyklu odbędą się 30 października b.r. o stałej porze.

Zobacz także:

Wyniki turnineju A

Wyniki turnieju B

Klasyfikacja generalna obu turniejów

IMG 1234

IMG 1242