Rozegrano kolejny turniej GP Dyrektora MOK

W piątek, 6 marca b.r. odbył się drugi z dziesięciu zaplanowanych turniejów szachów szybkich P 8’+3″, rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w ramach Grand Prix Dyrektora MOK 2015. Na jego starcie stanęło 18 szachistów. Zwycięstwo z dorobkiem 6 punktów odniósł Wiesław Banach, który wyprzedził juniorów: Jana Kukorowskiego – 5 punktów oraz Kamila Żurawskiego – 4,5 punktów. Warto zwrócić uwagę na istotne novum w regulaminie cyklu GP Dyrektora MOK w szachach szybkich, czyli prowadzoną w tych rozgrywkach klasyfikację drużynową (szczegóły w komunikacie).

Zawody sędziował Szymon Banach. Następną zaplanowaną imprezą będzie turniej szachów błyskawicznych P 5′, który rozegrany zostanie w dniu 20 marca.

UWAGA: Zaległy (z 6 lutego) turniej szachów szybkich P 8’+3” rozegrany zostanie w piątek, 27 marca.

Zapisy do 17.30. Pierwsza runda o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki II turnieju GP Dyrektora MOK 2015 w szachach szybkich – Gniezno, 6.03.2015 roku

Klasyfikacja indywidualna po II turniejac

Klasyfikacja drużynowa po II turniejach