Rozegrano kolejny turniej GP P 10′ o Puchar Dyrektora MOK

W piątek, 1 marca b.r. rozegrano trzeci z dziesięciu zaplanowanych turniejów z cyklu Grand Prix w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK-u. Na jego starcie stanęło 24 zawodników. Każdy rozegrał po 7 partii tempem po 10 minut dla zawodnika. Triumfował Wiesław Banach przed Łukaszem Bardeli – obj po 6 punktów oraz Janem Kujawskim – 5 punktów. Najlepszą zawodniczką turnieju została juniorka Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 4 punkty. Wśród juniorów do lat 8 triumfowała Maria Kamińska, zaś w gronie 10-latków najlepszym okazał się Mateusz Żurawski – 3 punkty. W grupie do lat 14 zwyciężył Jacek Miętkiewicz z UKS Smecz Konin – 4 punkty. W najstarszej grupie juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach gromadząc 5 punktów. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej tego cyklu (P 10′) odbędzie się 5 kwietnia, zaś najbliższe imprezy z cyklu GP w MOK już za tydzień, 8 marca. Będą nimi 11-rundowy turniej blitza (P 3’+2”) oraz rozgrywany równolegle 5-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) przeznaczony dla juniorów do IV kategorii. Początek wszystkich turniejów jak zwykle o 17.45, zapisy do 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz także:

Wyniki III turnieju P 10′ MOK 2013 – 01.03.2013 r.

Klasyfikacja generalna GP P10′ MOK po III turniejach