Rozegrano ostatnie przed wakacjami piątkowe turnieje w Miejskim Ośrodku Kultury

W piątek, 21 czerwca b.r. odbył się dwunasty i zarazem ostatni przed wakacjami turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej.

Tym razem turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika. W gronie 14 zawodników zwycięstwo z dorobkiem 10 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Karola Nawrockiego i Pawła Nawrockiego – obaj po 8,5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Ewa Zamiar, która zgromadziła 4 punkty. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Karol Nawrocki.

Jednocześnie rozegrany został turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 5 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Wojciech Kukorowski, który zdobył 4,5 punktów i wyprzedził Szymona Nawrockiego – 4 punkty oraz Jana Kukorowskiego – 3,5 punktów. Był to już ostatni turniej I tury tej edycji Grand Prix. W końcowej klasyfikacji generalnej po rozegraniu 12 turniejów triumfował Jan Kukorowski z dorobkiem 139,5 punktów, który wyprzedził Szymona Nawrockiego – 128 punktów i Mateusza Żurawskiego – 119,5 punktów. Wręczenie pucharów, nagród oraz dyplomów przez dyrektora MOK Pawła Kostusiaka nastąpi podczas jednego z turniejów piątkowych po wakacyjnej przerwie. Wówczas zainaugurowane zostaną dla uczestników szkółki szachowej jesienne rozgrywki Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK.

Zobacz także:

Wyniki XII turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 5′) – 21.06.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 12 turniejach

Wyniki XII turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 21.06.2013 r.

Końcowa klasyfikacja Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK