Rozegrano pierwszy turniej GP 100-lecia GKSz

W piątek, 29 kwietnia b.r. rozegrano w restauracji „Europejska” pierwszy z zaplanowanych 6 turniejów w ramach obchodów 100-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. W zawodach udział wzięło 55 uczestników. Po rozegraniu 6 rund tempem 7’+3″ triumfował z kompletem zwycięstw Karol Stanisławski, który wyprzedził Andrieja Maksimenkę Jr i Michała Góreckiego – obaj po 5 punktów. W klasyfikacji juniorów do lat 18 najlepszym był Kacper Roj, do lat 14 Karol Stanisławski, do lat 10 Oliwier Radwański, do lat 8 Franciszek Błochowiak. Wśród juniorek do lat 18 najlepszą okazała się Anna Oszutowska, zaś w klasyfikacji kobiet triumfowała Ewa Zamiar-Zagrodzka.

Turniej sprawnie sędziował Mirosław Sobczak. Kolejny turniej z tego cyklu planowany jest w piątek, 27 maja w restauracji „Europejska”.

Przed turniejem wręczono zaległe puchary, statuetki i medale triumfatorom imprez internetowych rozgrywanych w okresie pandemii.

Fotorelacja z imprezy wkrótce na klubowym fb

Wyniki turnieju