Rozegrano piąty turniej GP o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej

W piątek, 8 marca b.r. rozegrano piąty turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej zorganizowano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie 3’+2” dla zawodnika na rozegranie partii. W gronie 16 zawodników pewne zwycięstwo z dorobkiem 10 punktów odniósł Paweł Nawrocki, który wyprzedził Jana Kujawskiego – 9 punktów oraz Szymona Banacha – 8,5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg z dorobkiem 2 punktów. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach – 8,5 punktów, zaś wśród zawodników legitymujących się III kategorią szachową triumfował Jakub Pogodziński – 4 punkty.

 

W tym samym czasie rozegrany został kolejny, piaty turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 11 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Szymon Nawrocki, który wyprzedził Edytę Nawrocką – oboje po 4 punkty oraz Mikołaja Poremskiego – 3,5 punktów.

Oba turnieje jak zwykle sędziował Piotr Przybylski. Następna impreza z cyklu GP Dyrektora MOK (turniej błyskawiczny rozgrywany tempem po 5 minut dla zawodnika) odbędzie się w piątek, 22 marca 2013 roku. Początek jak zwykle od godz. 17.45 (zapisy do 17.30). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki V turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 3’+2”) – 8.03.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po V turniejach

Wyniki V turnieju Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK (P 15′) – 8.03.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po V turniejach