Rozegrano szkolne igrzyska powiatu gnieźnieńskiego

W czwartek, 10 listopada b.r. w Językowej Szkole Podstawowej Prymus odbyły się szkolne igrzyska powiatu gnieźnieńskiego w szachach. W ich ramach rozegrano dwa oddzielne turnieje: Igrzyska Szkolne Dzieci (klasy 1-6) i Igrzyska Szkolne Młodzieży (klasy 7-8), w których łącznie uczestniczyło ponad 60 młodych adeptów królewskiej gry z naszego powiatu.

W rywalizacji dzieci na starcie stanęło 10 czteroosobowych drużyn. Po rozegraniu 5 rund triumfował z kompletem zwycięstw zespół Językowej Szkoły Podstawowej Prymus I przed pierwszą drużyną Szkoły Podstawowej w Zdziechowie i drugą drużyną tej szkoły. 

W turnieju młodzieży (klasy 7-8) wystartowało 6 ekip. Zwyciężył zespół ze Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Duchownych przed drużyną szkoły ze Zdziechowy i Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie.

Oba turnieje sprawnie sędziował FA Szymon Banach

Wyniki turnieju klas 1-6

Wyniki turnieju klas 7-8