Rozegrno IV turniej P 10′ GP Dyrektora MOK

W piątek, 5 kwietnia b.r. rozegrano czwarty z dziesięciu zaplanowanych turniejów z cyklu Grand Prix w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK-u. Na jego starcie stanęło 32 zawodników. Każdy rozegrał po 7 partii tempem po 10 minut dla zawodnika. Triumfował Łukasz Bardeli z dorobkiem 6,5 punktów, który wyprzedził Mirosława Sobczaka i juniora Szymona Banacha – obaj po 5,5 punktów. Najlepszą zawodniczką turnieju została juniorka Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 3 punkty. Wśród juniorów do lat 8 triumfował Kacper Patrzek, zaś w gronie 10-latków najlepszym okazał się Wojciech Kukorowski – 3 punkty. W grupie do lat 14 zwyciężył Wojciech Doberschütz – 4 punkty. W najstarszej grupie juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach. Zawody sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej tego cyklu (P 10′) odbędzie się 10 maja, zaś najbliższe imprezy z cyklu GP w MOK już za tydzień, 12 kwietnia. Będą nimi 11-rundowy turniej blitza (P 3’+2”) oraz rozgrywany równolegle 5-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) przeznaczony dla juniorów do IV kategorii. Początek wszystkich turniejów jak zwykle o 17.45, zapisy do 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz także:

Wyniki IV turnieju P 10′ MOK 2013 – 05.04.2013 r.

Klasyfikacja generalna GP P10′ MOK po 4 turniejach