Rozgrywki ligowe w Jastrzębiej Górze okiem Kamila Żurawskiego

Zamieszczamy relację z pobytu w Jastrzębiej Górze gdzie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski – II liga, nadesłaną przez naszego juniora Kamila Żurawskiego.

„W dniach 3 – 11 września 2016 r. w Jastrzębiej Górze odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski – II Liga seniorów w szachach. Udział w niej wzięło 35 drużyn z całej Polski. Będąc rozstawionym z 33 numerem startowym, po 9 rundach, zdobywając 3 punkty meczowe drużyna LKS Chrobry Gniezno ostatecznie uplasowała się na 34 miejscu.

Punkty dla zespołu zdobyli: Wiesław Banach (3 z 5), Rafał Nowak (1 z 8), Mirosław Sobczak (1 z 2), Andrzej Józefczak (1,5 z 5), Oktawia Wilk (2,5 z 9), Szymon Banach (2,5 z 9), Marcel Butyrowski (2 z 8), Kamil Żurawski (1 z 7). Turniej stał na wysokim poziomie, dlatego walka o każdy punkt była bardzo zacięta i okupiona ogromnym wysiłkiem. Dodatkową atrakcję stanowiła piesza wycieczka do latarni morskiej w Rozewiu oraz zwiedzanie „Lisiego jaru”. Turniej pozwolił zdobyć mi spore doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.”

Kamil Żurawski

Zobacz także:

Wyniki rozgrywek II ligi
Zdjęcia autorstwa Wiesława Banacha