Ruszają seniorskie rozgrywki ligowe

Dwie drużyny juniorów Chrobrego, biorąc udział na początku lutego w pierwszym zjeździe Wielkopolskiej Ligi Juniorów w Kaliszu, zainaugurowały rozgrywki ligowe. Obecnie nadszedł czas na rozpoczęcie ligowych rozgrywek seniorów.

Jak wiadomo, I zespół Chrobrego występuje w ogólnopolskich rozgrywkach II ligi, które w 2012 roku rozegrane zostaną w nadmorskich Łazach w dniach 1-9 września. Natomiast rezerwowe drużyny gnieźnieńskiego Chrobrego zainaugurują rozgrywki Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów już w najbliższą niedzielę, 19 lutego. Wówczas to, odbędzie się w Gnieźnie pierwszy z pięciu (zaplanowanych do końca kwietnia) zjazdów tych rozgrywek. W Wielkopolskiej Lidze Seniorów udział biorą aż trzy nasze zespoły: Chrobry II, Chrobry III i Chrobry IV. Złożone są one zarówno z doświadczonych zawodników, jak i wyróżniających się gnieźnieńskich juniorów.

 

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich miłośników szachów z terenu Gniezna i okolic do kibicowania naszym drużynom podczas I zjazdu, który rozegrany zostanie w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie w niedzielę, 19 lutego od godziny 10.00.

Szczegółowy rozkład poszczególnych rund oraz składy wszystkich drużyn dostępne są na oficjalnej stronie rozgrywek Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów. Warto dodać, że podczas niedzielnego zjazdu w Gnieźnie rozegranych zostanie awansem kilka spotkań. Związane jest to z nałożeniem się terminu następnego zjazdu Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów, który odbędzie się 4 marca w Ostrowie Wielkopolskim z największym jednodniowym turniejem szachowym w Polsce, organizowanym tego samego dnia w Trzciance. Ich rozegranie umożliwi udział licznej ekipy gnieźnieńskich szachistów w trzcianeckiej imprezie.

Zobacz także:

Stronę Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów

II memoriał im. F. Dziedzica w Trzciance