Ruszył piątkowy 'blitz” 2016!

W piątek, 22 stycznia b.r. odbył się pierwszy w tegorocznych rozgrywkach Grand Prix Dyrektora MOK turniej szachów błyskawicznych.

Były nim zawody rozegrane tempem po 5 minut na zawodnika (P 5′) na dystansie 7 podwójnych rund. Z uwagi na okres zimowych ferii oraz udział licznej grupy gnieźnieńskich szachistów na popularnym turnieju w Obrze, tym razem na starcie stanęło jedynie 10 zawodników. Zwycięstwo z dorobkiem 13 punktów odniósł Piotr Kamiński, który wyprzedził Wiesława Banacha – 11,5 punktów i Kamila Żurawskiego – 9,5 punktów, Turniej sprawnie sędziował Kamil Żurawski. Następny „piątkowy” turniej (P 3’+2″) już za tydzień. Zapisy do 17.30. Pierwsza runda o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki I turnieju szachów błyskawicznych (P 5′) GP Dyrektora MOK 2016 – Gniezno, 22.01.2016 roku 

Klasyfikacja generalna po 1 turnieju (po sporządzeniu)