Ruszyły rozgrywki ligi szachowej

W niedzielę 10 stycznia b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury zainaugurowano rozgrywki Wielkopolskiej IV Ligi Szachowej Seniorów, w której udział biorą dwa zespoły Chrobrego Gniezno. Początek tegorocznej rywalizacji okazał się udany dla gnieźnieńskich drużyn, które w dwóch pierwszych rundach odniosły trzy zwycięstwa, ponosząc jedną porażkę.

Drugi zespół Chrobrego zwyciężył dwukrotnie w sposób bardzo przekonywujący i tym samym objął prowadzenie w ligowej tabeli. W pierwszej rundzie pokonał drużynę UKS Smecz Konin w stosunku 4,5-0,5, zaś w drugiej KTSW Kalisz 3,5-1,5. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Kamil Jędrzejewski – 0,5, Jan Kujawski – 1,5, Emil Wiśniewski – 2, Jarosław Tomczykowski – 2, Lidia Stelmaszyk – 2. Natomiast trzeci zespół Chrobrego uległ drużynie M-GOK Gambit Ślesin 2-3 oraz pokonał ekipę TTSz Tęcza Turek 3-2. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Radosław Mikołajczyk – 2, Szymon Banach – 0,5, Kazimierz Kujawski – 1,5, Łukasz Nowak – 1, Iwona Kriger – 0.