Sierpniowe turnieje z udziałem zawodników Chrobrego

Informowaliśmy już o lipcowych zmaganiach zawodników gnieźnieńskiego Chrobrego. Dziś o wynikach naszych szachistów uzyskanych w ważniejszych turniejach rozegranych w trakcie drugiego z wakacyjnych miesięcy.

 

W rozegranych w Inowrocławiu w dniach 10-14 sierpnia b.r. Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego wzięło udział kilku Chrobrzaków. W grupie A, w stawce 18 uczestników, Jacek Miętkiewicz był 8, a na 15 miejscu uplasował się Kamil Żurawski. W grupie B, z udziałem 38 zawodników, Dawid Romański był 3 (i jednocześnie najlepszy w klasyfikacji juniorów do lat 18), Kamil Krasiński 7, Damian Krasiński 8, Marek Romański 19, a Mateusz Żurawski 25. 

Natomiast w rozegranym w Poznaniu XXIII Festiwalu Szachowym udział wzięło czworo naszych reprezentantów, którzy w silnej stawce 90 szachistów uplasowali się na następujących pozycjach: 16 Krzysztof Chojnacki, 22 Mirosław Sobczak, 57 Zuzanna Szeląg, 67 Jan Kukorowski.  

Gnieźnieńskich szachistów nie zabrakło także na starcie rozgrywanego w Polanicy-Zdroju prestiżowego festiwalu szachowego im. Akiby Rubinsteina. W jego tegorocznej, 51. edycji nasi zawodnicy rywalizowali w trzech grupach turniejowych. W bardzo silnie obsadzonym turnieju B, z udziałem 70 zawodników, Zuzanna Szeląg była 65. W turnieju D, w którym uczestniczyło aż 140 miłośników królewskiej gry, Kamil Żurawski był 18, wypełniając jednocześnie drugą normę na I kategorię szachową, Dawid Romański 57, a Marek Romański 107. W turnieju E, z udziałem 57 zawodników Mateusz Żurawski był 42. 

Ostatnim akordem wakacyjnych występów naszych zawodników był udział w rozegranym na terenie Plaży Miejskiej Poznaniu w dniu 30 sierpnia b.r. 9-rundowym turnieju szachów szybkich (P 10’+4”). W gronie 47 uczestników Paweł Musiałkiewicz był 11, Adam Dźwikowski 27, a Jan Kukorowski 28. 

 

Zobacz także:

Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Inowrocław 10-14.08.2015 roku:

– grupa A

– grupa B

XXIII Festiwal Szachowy, Poznań 10-17.08.2015 roku

51. Miedzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Polanica-Zdrój 21-30.08.2015 roku

– turniej B

– turniej D

– turniej E

Zdjęcia z Polanicy-Zdroju nadesłane przez Krzysztofa Szeląga

ChessManager Grand Prix, Poznań 30.08.2015 roku

Zdjęcia oraz szczegółowe relacje z turniejów sierpniowych na fb