Sobotnia wyprawa do Poznania szachistów Chrobrego

W sobotę, 26 stycznia b.r. 12-osobowa reprezentacja szachistów Chrobrego wyjechała do stolicy Wielkopolski, by wziąć udział w turnieju szachów szybkich (P 15′) o Puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Rozegrany on został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i zgromadził na starcie 71 szachistów, z których aż 60 jest posiadaczem rankingu ELO. O bardzo wysokim poziomie zawodów niech świadczy fakt, że wystąpiło w nich 2 arcymistrzów, 5 mistrzów i 1 mistrzyni międzynarodowa, mistrz i mistrzyni FIDE oraz wielu innych doświadczonych i utytułowanych zawodników. Niestety żadnemu spośród naszych reprezentantów nie udało się uplasować w pierwszej „10”. Najlepiej zaprezentował się Paweł Nawrocki, który zgromadził 6 punktów i zajął 14 miejsce oraz Kamil Jędrzejewski, który był 17 po zdobyciu 5,5 punktów. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące pozycje: Rafał Nowak 28, Mirosław Sobczak 32, Andrzej Józefczak 33 – wszyscy po 5 punktów, 36 był Szymon Banach, który zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika z rankingiem ELO 1701-1900, 37 Winicjusz Fengier – obaj po 4,5 punktów, Jan Kujawski 48, Karol Nawrocki 50 – obaj po 4 punkty, Zuzanna Szeląg 58 – 3,5 punktów, Wiesław Adamczyk 62, zaś Marek Nawrocki 63 – obaj po 3 punkty.

W turnieju triumfował arcymistrz Jacek Tomczak, który wyprzedził mistrzów międzynarodowych Tomasza Warakomskiego i Klaudiusza Urbana – wszyscy po 7 punktów.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju o Puchar Rektora UE w Poznaniu – 26.01.2023 r.

Zdjęcia nadesłane przez Zuzannę Szeląg

Relacja z portalu Gazeta.pl Poznań