Sukces Szymona Banacha w Kaliszu

W mijający weekend nasi szachiści rozpoczęli turniejowe zmagania zaplanowane na zimowe ferie 2014. Już podczas pierwszego z turniejów spory sukces odniósł junior gnieźnieńskiego Chrobrego Szymon Banach. W silnie obsadzonym, 5-rundowym turnieju szachów klasycznych KALISZ OPEN FIDE – 1-2.02.2014 r. zdobył on 4,5 punktów i uplasował się na drugim miejscu. W zawodach, w których udział wzięło łącznie 46 miłośników królewskiej gry z wielu szachowych ośrodków, Chrobrego reprezentował jeszcze Mirosław Sobczak, który z dorobkiem 3 punktów zakończył rywalizację na miejscu 16 oraz uzdolniony, niespełna 10-letni junior – Wojtek Kukorowski. Występ tego ostatniego również ocenić należy bardzo pozytywnie: po zgromadzeniu 2,5 punktów zajął on 21 miejsce i wyprzedził wielu znacznie wyżej notowanych i doświadczonych zawodników.

Teraz czekać będziemy na kolejne występy zawodników Chrobrego. Już w najbliższą środę, 5 lutego 16-osobowa gnieźnieńska ekipa udaje się na popularny, 5-dniowy turniej szachów klasycznych rozegrany w ramach V Memoriału Ziemowita Zgierskiego – Obra Zima OPEN 2014.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki KALISZ OPEN FIDE – Kalisz, 1-2.02.2014 r.

Relacja ze strony www.szachmistrz.pl

Zdjęcia nadesłane przez Macieja Sroczyńskiego