Sukcesy juniorów Chrobrego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży!

W Uniejowie, po rozegraniu 9 rund, dobiegła dziś końca XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która stanowiła jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 12 i 14. Z bardzo dobrej strony zaprezentowało się dwoje reprezentantów gnieźnieńskiego Chrobrego.

W grupie dziewcząt do lat 12, w stawce 52 zawodniczek Anna Oszutowska uplasowała się na miejscu 7 z dorobkiem 6 punktów. Natomiast w grupie chłopców do lat 14 Karol Stanisławski również w gronie 52 uczestników zakończył rywalizację na miejscu 18 z dorobkiem 5 punktów.

W klasyfikacji zawodniczek z rocznika 2009 Ania była 5, zaś wśród zawodników urodzonych w roku 2008 Karol był 3. Co istotne, dzięki zajętym miejscom w tych klasyfikacjach oboje zagwarantowali sobie awans do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Grupa D 12

Grupa C 14

Zdjęcia nadesłane przez Agnieszkę Stanisławską

Zdjęcia nadesłane przez Marlenę Oszutowską