Sukcesy młodych gnieźnieńskich szachistów

W sobotę, 22 października b.r. odbył się II Papieski Turniej Szachowy pod patronatem Dyrektora Szkół Publicznych w Żydowie. W zawodach, których celem było uczczenie Największego z Polaków, udział wzięło 6 czteroosobowych zespołów (trzech juniorów oraz juniorka) rywalizujących systemem „każdy z każdym”. Oprócz zespołów UKS Płomyk Nekla, UKS Goniec Kostrzyn, UKS Iskra Marzenin oraz Hetman Żydowo w imprezie uczestniczyły dwie drużyny gnieźnieńskie: LKS Chrobry oraz „Szkółka szachowa MOK”. Bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli młodzi szachiści Chrobrego, którzy byli klasą sami dla siebie. Nie tylko wygrali wszystkie 5 meczów, ale także dokonali tego w rzadko spotykany sposób tzn. pokonali wszystkie drużyny w stosunku 4-0. Chrobry wystąpił w Żydowie w następującym składzie: Szymon Banach, Karol Nawrocki, Marek Nawrocki i Zuzanna Szeląg (wszyscy z kompletem 5 punktów z 5 partii). Drugie miejsce zajęła drużyna Gońca Kostrzyn, zaś trzecie Płomyka Nekla. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się także bardzo młoda ekipa (średnia wieku wynosiła niespełna 9 lat) występująca pod szyldem „Szkółki szachowej MOK”, która po wygraniu dwóch meczów zajęła czwarte miejsce. Punkty zdobyli: Wojciech Doberschütz – 4, Alan Kajdaniak – 2, Krystian Obara – 2, Dorota Doberschütz – 1,5 (wszyscy z 5 partii).

Warto podkreślić bardzo dobrą organizację turnieju, nad którym patronat objęła Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie pani Lidia Szczęsna. Czuwał nad nią nauczyciel tej szkoły Andrzej Jasiecki. Turniej sprawnie sędziował Mirosław Sobczak.

Zobacz także:

Wyniki II Papieskiego Turnieju Szachowego pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie

Zdjęcia z turnieju