Sukcesy naszych juniorów w Warszawie!      

W sobotę, 4 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się centralny finał ogólnopolskiego turnieju pod nazwą Szachowe Grand Prix OSE (11 rund tempem 3’+2”). Cały cykl adresowany był do uczniów szkół podstawowych, podzielonych na grupy wiekowe. W finale udział wzięło trzech reprezentantów naszego klubu, którzy uzyskali awans podczas październikowego półfinału rozegranego w Bydgoszczy.

Nasi młodzi szachiści, którzy reprezentowali również swoje macierzyste szkoły, po raz kolejny nie zawiedli i uplasowali się w czołówce swoich grup turniejowych. W turnieju chłopców klas 3-4, podobnie jak w półfinale, pewne zwycięstwo odniósł Jan Szeszycki, zaś Iwo Maciejewski był szósty. Również na szóstym miejscu rywalizację w turnieju chłopców klas 5-6 zakończył Michał Górecki.

Cały cykl Grand Prix odbył się pod patronatem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Wyniki grupy chłopców klas 3-4

Wyniki grupy chłopców klas 5-6

Zdjęcia nadesłane przez Łukasza Góreckiego

Zdjęcia nadesłane przez Ryszarda Szeszyckiego